Tutti i prodotti
parole chiave [ green fiber laser ] incontro 175 prodotti.
Nanosecondo di raffreddamento ad acqua integrato con laser verde pulsato da 350 W
| Lunghezza d'onda: | 532 nm |
|---|---|
| 532 nm: | 350W |
| Larghezza di impulso: | <1.5ns |
Nanosecondo di raffreddamento ad acqua integrato con laser verde pulsato da 450 W
| Lunghezza d'onda: | 532 nm |
|---|---|
| 532 nm: | 450W |
| Larghezza di impulso: | <1.5ns |
Raffreddamento ad acqua integrato con laser verde pulsato da 100 W al nanosecondo
| Lunghezza d'onda: | 532 nm |
|---|---|
| 532 nm: | 100W |
| Larghezza di impulso: | <1.5ns |
Raffreddamento ad acqua Green Pico Second Laser 50-200W
| Lunghezza d'onda: | 532 nm |
|---|---|
| Potenza media: | 100W/200W/300W/500W |
| Energia pulsata: | 10-100uj |
Stampa 3D verde 1280x1200mmx2000mm per la stampa in lega di rame ad alta precisione
| Wear-resistant and antibacterial: | Various types of bearings, gears, pipeline valves, etc. |
|---|---|
| High absorption rate: | Covering high-reflective & refractory materials such as copper, gold, platinum, aluminum, tantalum, tungsten, etc., with a wider range of applicable materials, greatly improved molding efficiency, and effective protection of optical devices from damage |
| Build Volume: | 160x160x200mm |
Software XH per componenti per il trasferimento di calore
| Wider process window: | Most common materials process development is simple and fast, greatly improving process development efficiency. |
|---|---|
| Spot Diameter: | 20-40μm |
| Laser Source: | Independent Single-Mode Fiber Green Laser, 532nm, 500/1000W |
30μm Green 3D Printer Ag925 Materiale sviluppato con la tecnologia verde
| CuCrZr Material Matched: | 40μm |
|---|---|
| Product Name: | High quality large size 3D printer printing size 350x350x500mm 3d printer metal machine |
| CuCrZr Material Developing: | 60/80μm |
Stampa 3D verde antibatterica con cuscinetti resistenti alla corrosione e software XH
| Wider process window: | Most common materials process development is simple and fast, greatly improving process development efficiency. |
|---|---|
| Wear-resistant and antibacterial: | Various types of bearings, gears, pipeline valves, etc. |
| Overall size: | 1280x1200mmx2000mm |
30μm Materiale di stampa in platino Dispositivo creatore 3D verde per lo sviluppo di materiali Au
| Cu Material Matched: | 30μm |
|---|---|
| Product Name: | High quality large size 3D printer printing size 350x350x500mm 3d printer metal machine |
| Product Category: | Green 3D Printer |
Stampa 3D laser verde per metallo 160x160x200mm XH-M160G SLM Stampa 3D CNC per metallo
| Small spot: | Higher energy density, easier molding of refractory metals and other materials, excellent printing effect of detailed features (minimum about 0.1mm), The excellent surface quality of printed parts |
|---|---|
| Overall size: | 1280x1200mmx2000mm |
| Corrosion resistance: | Water, oil and gas pipeline valves, various pumps and valves, coolers, evaporators, etc. |


